نورپردازی, دکوراسیون

رابطه نور و دکوراسیون و تاثیر روانی آن

در خانه های روشن آرامش بیشتر است

نور منشا همه احساسات خوب و مثبت در خانه شما است بطوری که نورپردازی مناسب در دکوراسیون از اهمیت بسیار بالایی در تاثیرگذاری بصری و روانی دارد، نور تاثیر زیادی در ایجاد آرامش خانه دارد و در واقع نور در حالات روانی اقراد خانه نیز تاثیر زیادی دارد. اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل را دارید از معجزه نور غافل نشوید.

حتما این جمله معروف پرده هارو کنار بزن دلت باز شه را شنیدید؟! فکر می کنید چند ساعت می توانید در خانه تاریک دوام بیاورید؟ حالا اگر همین تاریکی تمام نشود چی؟ چه اتقاقی میوفته برای شما؟! غمگین می شوید؟! بعدش چی؟!

روان شناسان می گویند:”زندگی در خانه های کوچک و کم نور نه تنها تنش های خانوادگی را افزایش می دهد بلکه حتی میل به جنایت و پرخاشگری را نیز افزایش می دهد.”

شاید فکر می کنید مساله ارتباط بین نور و حالات روانی انسان ها بیشتر به باوری عامه شبیه است تا حقیقتی علمی، اما واقعیت این است که روانپزشکان سال ها است این ماجرا را دریافته اند و حتی معتقدند برخی افسردگی ها مثل افسردگی فصلی در فصل های پاییز و زمستان به دلیل تاریکی زود هوا و نبود نورپردازی مناسب در منزل است و بر همین اساس هم آن ها شیوه ی نور درمانی را برای درمان این گروه از بیماران ابداع کرده اند.

دکوراسیونی ایده عال به وسیله نورپردازی خلاقانه

نور نقش بسیار مهمی در آرامش افراد دارد و در زندگی آپارتمانی این نعمت تا حدود زیادی گرفته شده است.
دکتر روانپزشک در گفتگو درباره ی زندگی در خانه های تنگ و تاریک اظهار می کند:گاهی زندگی در چنین خانه هایی فرد را پرخاشگر و به انجام جرایم خشن ترغیب می کند
نور نقش بسیار مهمی در آرامش افراد دارد و در زندگی آپارتمانی این نعمت تا حدود زیادی گرفته شده است.

نوشته های مشابه